Pub0005.htm

השקת פרסום עדכונים דו-שבועיים באתר שלי

פז יצחקי-וינברגר, 5-Jun-2010

 

 

היום התקבלה ההחלטה באופן סופי: אני מתחיל לפרסם באתר שלי עדכונים דו-שבועיים תחת מדור הדעות והפרסומים שלי.

 

אם אתם קוראים את העמוד הזה, מרבית הסיכויים הם שהגעתם אליו דרך הלינק http://www.pazcorp.com/pazpub.htm. מדובר בלינק שעלה לאוויר העולם עוד בחודש פברואר 1997 שכותרתו Paz’s Publications and Opinions, שמטרתו הייתה לחלוק עם שאר העולם את הרעיונות והדעות שלי – נראה שהקדמתי ביותר מעשור תופעות כמו בלוגים, רשתות חברתיות וכו'.

 

בזמן האחרון קרו כמה דברים שגרמו לי לחשוב שוב על העמוד הזה ועל החשיבות שלו. קודם כל, עברתי עליו מלמעלה עד למטה וקראתי את כל מה שפרסמתי בו לאורך השנים.

 

הדבר הראשון ששמתי אליו לב: היו תקופות ממושכות שלא העליתי לאוויר דבר וחצי דבר, הייתי עסוק בדברים אחרים ופשוט הזנחתי את הדף.

 

הדבר השני ששמתי אליו לב: רוב רובם של הדברים שהעליתי היו ממש מעניינים. פשוט דברי טעם, ובמגוון נושאים. בין אם מדובר בנושאים שהיו באותו זמן בחזית הטכנולוגיה, בין אם מדובר בנושאים משפטיים מרתקים, בין אם מדובר בנושאים אקטואליים (ופשוטו כמשמעו חזיתי את הנולד והצעתי הצעות שאין טובות מהן בעניינים מדיניים כמו עניין גלעד שליט, עניין מיגור הטרור בעזה וכו'), ובין אם בכלל היה מדובר פשוט בפרסום מתכון מוצלח שלי.

 

מהקריאה הגעתי למסקנה שיש לי המון לתרום, וכדאי שאני אתרום יותר ואחלוק דברים עם הציבור באופן תדיר יותר – בין אם מדובר במידע חיוני ובין אם סתם בהגיגים שונים, ואולי הגיע הזמן שאני אקדיש זמן קבוע אחת לשבועיים בדיוק בשביל זה. אדם צריך להשאיר משהו מאחוריו, ואם יש לך איך לתרום כדאי שתעשה את זה.

 

אירוע נוסף שקרה הוא דווקא אירוע מעציב יותר - חבר טוב שלי החליט לעזוב את הארץ ולהגר לאוסטרליה. מדובר בחבר הכי ותיק שלי (הכרנו עוד בכיתה ג' בקורס לילדים מחוננים), ואנחנו חברים כבר יותר מ-22 שנה. על הדרך הוא פתח מעין בלוג אישי במסגרת אתר האינטרנט שלו (אתר בשם Trokino) בו הוא מפרסם את הגיגיו לעניין עסקים וטכנולוגיה, והדבר הראשון שהוא עשה שם זה קישור לעמוד ה-Publications & Opinions שלי. רק זה נתן לי Drive לחדש את העמוד ולצקת לתוכו יותר תוכן בעל משמעות.

 

האירוע האחרון שקרה: אשתי שלחה לי מייל מעניין מאד שעיקרו נתונים סטטיסטיים לגבי התפלגות IQ באוכלוסייה. לפי הסטטיסטיקה שהגיעה אלי, רק לאדם אחד ממיליון מנת משכל גבוהה מ-180. אם זה אכן מדויק, זה שם אותי כאחד מ-7 האנשים בעלי מנת המשכל הגבוהה בישראל, ומכאן שבקבוצת הגיל שלי סביר להניח (סטטיסטית) שאני ממש בקצה הפירמידה.

 

אני אדם שמאד אוהב לתרום ולהתנדב, ואני עושה את זה לא מעט, למשל במסגרת ארגון "לתת" – חלוקת מזון לנזקקים, לימוד ילדים מאוכלוסיות הזקוקות לכך טכנאות ובניית אתרים, פרויקט "גל" - קידום חקיקה למען ילדים נטושים, תרומה כספית ניכרת לארגונים כמו "יד שרה", "בית חינוך עיוורים" והאגודה למלחמה בסרטן, אני האיש שהקים את מיזם Save-Humans למאבק ברעב ובסחר בבני-אדם, אני עוזר למאבק בעוני במסגרת ארגון Kiva.org ומעביר סכומים מאד גבוהים לצורך כך וכו' – ומבחינתי הפרסומים והעדכונים הדו-שבועיים האלו הם עוד תרומה שלי לחברה, הפעם תרומת ידע, עצות ועניין.

 

ומעבר לכך, אם אהיה קצת יותר כנה, אדם מושלם אני בוודאי לא, יש לי גם לא מעט מגרעות וצניעות היא לא אחת מהתכונות החזקות שלי. תמיד שמחתי להפגין בכל פורום כמה אני חכם, אז הנה עוד מקום ואפשרות לעשות את זה....

 

ועכשיו לת'כלס – מה הולך להופיע בעדכונים הדו-שבועיים האלו:

אני לא אאריך במילים, גם ככה ה-Post הזה כבר מתחיל להגיע למימדים גדולים מכפי שתכננתי, אבל למי שלא מכיר אותי וזו הפעם הראשונה שאתם נתקלים בעמוד שכתבתי, סביר להניח שאני אפרסם עדכונים דו-שבועיים בנושאים שקרובים ללבי ושאני מאד מוצלח בהם, ובעיקר:

 

·        יזמות היי-טק

·        משפטים

·        פטנטים וקניין רוחני

·        טכנולוגיה וגאדג'טים

·        אבטחת מידע

·        עסקים וכלכלה

·        אקטואליה ופוליטיקה

·        אספנות (בולים, מטבעות, שטרי כסף, שטרי חוב וכלי נשק)

·        אוכל, בירה ויין

·        ביקורת תרבות (ספרים מעניינים, סרטים מעניינים, הצגות מעניינות)

·        הצעות לטיולים בחו"ל מידע אישי שלי לגבי יעדים שאני מכיר מצוין

·        הגיגים שונים בכל מיני נושאים ובהתרחשויות מחיי היום-יום שלי